Basketball Live

Euro Cup

Euro Cup 2012-2013 - Fixtures and Results

Tuesday November 6
6 Nov, 18:30 s.Oliver Baskets 81 - 77 BC Azovmash Mariupol
6 Nov, 19:45 Valencia Basket 88 - 78 Banvit Pabellon Municipal Fuente San Luis, Valencia
Wednesday November 7
7 Nov, 16:00 PBC Lukoil Academic 93 - 75 Belgacom Spirou
7 Nov, 17:00 BC Prienai 85 - 72 Hapoel Migdal Jerusalem
7 Nov, 17:00 CEZ Nymburk 91 - 78 Budivelnik Kiev
7 Nov, 17:00 BC Donetsk 75 - 78 Lokomotiv Kuban
7 Nov, 17:00 Cibona Zagreb 56 - 64 Spartak St. Petersburg Drazen Petrovic Center, Zagreb
7 Nov, 18:00 Stelmet Zielona Gora 67 - 74 UNICS Kazan
7 Nov, 18:15 Crvena Zvezda DIVA 93 - 73 Orléans Pionir Arena, Belgrade
7 Nov, 18:30 Artland Dragons 72 - 82 VEF Riga Artland Arena, Quakenbrück
7 Nov, 19:00 Asseco Prokom Gdynia v Galatasaray
7 Nov, 19:00 Cholet 71 - 93 Ratiopharm Ulm La Meilleraie, Cholet
7 Nov, 19:15 Uxue Bilbao Basket 85 - 78 KK Buducnost VOLI Bizkaia Arena, Baracaldo
7 Nov, 19:30 Le Mans 71 - 76 BC Triumph Antarès, Le Mans
7 Nov, 19:30 Telenet BC Oostende 84 - 65 Panionios BC SEA' RENA, Ostend
7 Nov, 19:45 Banco di Sardegna Sassari  87 - 84 Cajasol
Tuesday November 13
13 Nov, 17:30 VEF Riga 80 - 89 Le Mans
13 Nov, 19:30 Belgacom Spirou 69 - 85 Uxue Bilbao Basket Spiroudome, Charleroi
Wednesday November 14
14 Nov, 15:00 UNICS Kazan 83 - 72 Telenet BC Oostende
14 Nov, 15:30 BC Triumph 84 - 79 Artland Dragons
14 Nov, 15:30 Lokomotiv Kuban v Asseco Prokom Gdynia
14 Nov, 16:00 BC Azovmash Mariupol 70 - 76 Valencia Basket
14 Nov, 16:00 Spartak St. Petersburg 69 - 60 Cholet
14 Nov, 17:00 Budivelnik Kiev 84 - 57 BC Prienai
14 Nov, 17:00 Hapoel Migdal Jerusalem 69 - 86 CEZ Nymburk
14 Nov, 17:00 Banvit 101 - 82 s.Oliver Baskets
14 Nov, 17:00 Panionios BC 70 - 76 Stelmet Zielona Gora Makis Liougas, Athens
14 Nov, 19:00 Galatasaray 72 - 68 BC Donetsk
14 Nov, 19:00 Ratiopharm Ulm 83 - 68 Cibona Zagreb Kuhberghalle, Ulm
14 Nov, 19:30 KK Buducnost VOLI 75 - 72 PBC Lukoil Academic
14 Nov, 19:30 Cajasol 93 - 95 Crvena Zvezda DIVA Palacio Municipal Deportes San Pablo, Seville
14 Nov, 19:30 Orléans 88 - 75 Banco di Sardegna Sassari  Palais des Sports, Orléans
Tuesday November 20
20 Nov, 17:30 Cibona Zagreb 90 - 95 Cholet Drazen Petrovic Center, Zagreb
20 Nov, 19:30 Belgacom Spirou 53 - 66 KK Buducnost VOLI Spiroudome, Charleroi
20 Nov, 19:30 Valencia Basket 97 - 64 s.Oliver Baskets Pabellon Municipal Fuente San Luis, Valencia
Wednesday November 21
21 Nov, 15:00 Spartak St. Petersburg 89 - 71 Ratiopharm Ulm
21 Nov, 16:00 PBC Lukoil Academic 64 - 85 Uxue Bilbao Basket
21 Nov, 16:30 Lokomotiv Kuban 91 - 66 Galatasaray
21 Nov, 16:59 Banvit 97 - 81 BC Azovmash Mariupol
21 Nov, 16:59 BC Donetsk v Asseco Prokom Gdynia
21 Nov, 16:59 Panionios BC 72 - 92 UNICS Kazan Makis Liougas, Athens
21 Nov, 17:00 BC Prienai 84 - 66 CEZ Nymburk
21 Nov, 17:30 Hapoel Migdal Jerusalem 81 - 67 Budivelnik Kiev
21 Nov, 17:30 VEF Riga 84 - 91 BC Triumph
21 Nov, 18:15 Crvena Zvezda DIVA 116 - 104 Banco di Sardegna Sassari  Pionir Arena, Belgrade
21 Nov, 18:30 Artland Dragons 76 - 71 Le Mans Artland Arena, Quakenbrück
21 Nov, 19:30 Telenet BC Oostende 80 - 74 Stelmet Zielona Gora SEA' RENA, Ostend
21 Nov, 19:30 Orléans 56 - 70 Cajasol Palais des Sports, Orléans
Tuesday November 27
27 Nov, 19:30 Cajasol 84 - 78 Orléans Palacio Municipal Deportes San Pablo, Seville
Wednesday November 28
28 Nov, 15:30 BC Triumph 82 - 77 VEF Riga
28 Nov, 16:00 BC Azovmash Mariupol 88 - 95 Banvit
28 Nov, 16:00 UNICS Kazan 82 - 73 Panionios BC
28 Nov, 17:00 Budivelnik Kiev 84 - 77 Hapoel Migdal Jerusalem
28 Nov, 17:00 CEZ Nymburk 90 - 66 BC Prienai
28 Nov, 17:30 KK Buducnost VOLI 59 - 55 Belgacom Spirou
28 Nov, 18:00 Asseco Prokom Gdynia v BC Donetsk
28 Nov, 18:00 Stelmet Zielona Gora 85 - 61 Telenet BC Oostende
28 Nov, 18:15 Galatasaray 76 - 52 Lokomotiv Kuban
28 Nov, 18:30 s.Oliver Baskets 89 - 82 Valencia Basket
28 Nov, 19:00 Cholet 79 - 59 Cibona Zagreb La Meilleraie, Cholet
28 Nov, 19:00 Ratiopharm Ulm 74 - 77 Spartak St. Petersburg Kuhberghalle, Ulm
28 Nov, 19:15 Uxue Bilbao Basket 82 - 60 PBC Lukoil Academic Bizkaia Arena, Baracaldo
28 Nov, 19:30 Le Mans 88 - 51 Artland Dragons Antarès, Le Mans
28 Nov, 19:45 Banco di Sardegna Sassari  94 - 97 Crvena Zvezda DIVA
Tuesday December 4
4 Dec, 17:30 VEF Riga 83 - 72 Artland Dragons
4 Dec, 18:30 Galatasaray v Asseco Prokom Gdynia
4 Dec, 19:30 Belgacom Spirou 61 - 79 PBC Lukoil Academic Spiroudome, Charleroi
Wednesday December 5
5 Dec, 15:00 UNICS Kazan 76 - 91 Stelmet Zielona Gora
5 Dec, 15:00 Spartak St. Petersburg 93 - 60 Cibona Zagreb
5 Dec, 16:00 BC Triumph 77 - 68 Le Mans
5 Dec, 16:00 BC Azovmash Mariupol 71 - 82 s.Oliver Baskets
5 Dec, 17:00 Budivelnik Kiev 72 - 62 CEZ Nymburk
5 Dec, 17:00 Banvit 70 - 84 Valencia Basket
5 Dec, 17:00 Panionios BC 101 - 100 Telenet BC Oostende Makis Liougas, Athens
5 Dec, 17:15 Lokomotiv Kuban 64 - 71 BC Donetsk
5 Dec, 18:00 Hapoel Migdal Jerusalem 92 - 79 BC Prienai
5 Dec, 19:00 Ratiopharm Ulm 69 - 71 Cholet Kuhberghalle, Ulm
5 Dec, 19:15 KK Buducnost VOLI 66 - 68 Uxue Bilbao Basket
5 Dec, 19:30 Orléans 75 - 85 Crvena Zvezda DIVA Palais des Sports, Orléans
5 Dec, 19:30 Cajasol 76 - 85 Banco di Sardegna Sassari  Palacio Municipal Deportes San Pablo, Seville
Wednesday December 12
12 Dec, 18:30 Artland Dragons 94 - 95 BC Triumph Artland Arena, Quakenbrück
12 Dec, 19:00 BC Donetsk 88 - 81 Galatasaray
12 Dec, 19:00 Asseco Prokom Gdynia v Lokomotiv Kuban
12 Dec, 19:00 Stelmet Zielona Gora 84 - 85 Panionios BC
12 Dec, 19:00 Telenet BC Oostende 67 - 74 UNICS Kazan SEA' RENA, Ostend
12 Dec, 19:00 Cholet 68 - 76 Spartak St. Petersburg La Meilleraie, Cholet
12 Dec, 19:00 Cibona Zagreb 81 - 86 Ratiopharm Ulm Drazen Petrovic Center, Zagreb
12 Dec, 19:00 Banco di Sardegna Sassari  71 - 95 Orléans
12 Dec, 19:00 Crvena Zvezda DIVA 70 - 76 Cajasol Pionir Arena, Belgrade
12 Dec, 19:30 CEZ Nymburk 74 - 82 Hapoel Migdal Jerusalem
12 Dec, 19:30 BC Prienai 73 - 84 Budivelnik Kiev
12 Dec, 19:30 PBC Lukoil Academic 55 - 74 KK Buducnost VOLI
12 Dec, 19:30 Uxue Bilbao Basket 85 - 84 Belgacom Spirou Bizkaia Arena, Baracaldo
12 Dec, 19:30 Le Mans 67 - 69 VEF Riga Antarès, Le Mans
12 Dec, 19:30 Valencia Basket 93 - 68 BC Azovmash Mariupol Pabellon Municipal Fuente San Luis, Valencia
12 Dec, 19:30 s.Oliver Baskets 62 - 81 Banvit